Dr n. med. Jarosław Sikora

Założyciel i Dyrektor Liceum 

Fundator i wiceprezes zarządu Fundacji LifeSkills. W ciągu minionych 25 lat działalności:

  • wsparł ponad 2 tys. przypadków dziedzictwa kapitału intelektualnego rodziców,
  • w tym 60 przypadków ustanowienia umów międzypokoleniowych,
  • poświęcił ponad 10 tys. godzin na wdrażanie skutecznych narzędzi diagnostyki rozwojowej młodzieży i dorosłych,
  • poprowadził przeszło 5 tys. godzin sesji feedbackowych.

Inicjator badań wpływu edukacji na rozwój i wyniki użyteczności życiowej. Twórca projektów edukacyjnych: Fundacji Edukacyjnej Sikory, High Flyer, Fundacji LifeSkills oraz Kursu Sikory – Matury Wysokich Lotów, która ma ponad 13 tys. absolwentów oraz blisko 1 tys. kursantów rocznie. Marka Sikory i wchodzące w jej skład podmioty inwestycyjne, usługowe, w tym Fundacja, są klasycznym przykładem grupy firm rodzinnych, która aktywnie wspiera sobie podobne. Doktor nauk medycznych, specjalista drugiego stopnia z chorób wewnętrznych. Autor prac naukowych z zakresu psychofarmakologii centralnego układu nerwowego oraz biologii nowotworów. Więcej na www.kurssikory.pl.

W szkole prowadzi projekty: Indywidualne sesje feedbackowe

Robert Krool

Założyciel Liceum

Fundator, prezes zarządu Fundacji LifeSkills, organu prowadzącego Liceum. Pedagog, powiernik i mentor z ponad 30 letnim dorobkiem biznesowym:

  • poprowadził przeszło 12 tys. godzin sesji feedbackowych,
  • uczestniczył w decyzjach właścicielskich o wartości przekraczającej 7,4 mld PLN,
  • reżyserował ponad 50 projektów zmian organizacyjnych, transakcji międzypokoleniowych i sukcesyjnych.

Był jednym z nielicznych biegłych sądowych w dziedzinie restrukturyzacji i oceny ryzyka biznesowego. Sklasyfikowany przez media na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych mentorów biznesu w Polsce. Wieloletni śledczy gospodarczy, były doradca inwestycyjny, wieloletni diagnostyk rozwojowy. Autor, współautor 10 książek. Laureat wyróżnienia Master Mentor oraz Mistrz Biznesu 2017. Więcej na www.krool.org.

W szkole prowadzi projekty takie jak: Mowy Użyteczne, Indywidualne sesje feedbackowe, Szkołę po Godzinach.

Beata Wanago-Wojtczak

Dyrektor ds. dydaktycznych, nauczycielka Biologii, wychowawczyni klasy “F”

Fascynująco opowiada o świecie roślin i zwierząt. Ma niesamowity dar zainteresowania uczniów ekspresyjnym prowadzeniem zajęć. Z własnej inicjatywy organizuje warsztaty naukowe w odpowiednim do omawianych zagadnień środowisku. Jej ulubieńcami są żaby i ropuchy :).

Lucyna Kwaśna

Dyrektor Zarządzający

Dyrektor Zarządzający. Brzmi poważnie, a tymczasem to bardzo ciepła i pełna życzliwości osoba, która niestrudzenie dąży do harmonii i rozwoju. Zmiana jest jej żywiołem. Nowe wizje i plany – zamienia na niekończące się listy zadań. Wytrwała cyklistka.

Nauczyciele i pracownicy

Małgorzata Bazan

Nauczycielka Języka polskiego

Umiejętnie stosuje nowe technologie podczas lekcji warsztatowych. Wspólnie oglądane filmy, czy spektakle teatralne podsumowuje ciekawą dyskusją.

Jest nauczycielką konsultantką w warszawskim ośrodku metodycznym.

Jarosław Jędral

Nauczyciel Wychowania fizycznego

Przygodę ze sportem rozpoczął jako 15-latek, stawiając na rugby i osiągając w tej dyscyplinie w 2008 roku tytuł Mistrza Polski. Jest zwolennikiem wszelkiej aktywności ruchowej. Nieustannie uczniom, a szczególnie sobie, stawia coraz wyżej poprzeczkę, łącząc podczas zajęć zabawę z ciężką pracą. Jest to kluczowe do osiągnięcia postawionego celu – w myśl jego ulubionej zasady „samo się nie zrobi” :).

Alicja Jamka

Koordynatorka Projektów, nauczycielka Matematyki

Umysł ścisły z duszą artystyczną. Wielbicielka tańca i pilatesu. Absolwentka liceum Lifeskills. Na zajęciach dodatkowych w prosty i przyjemny sposób tłumaczy uczniom wszelkie zawiłości królowej nauk – matematyki. Poza salą lekcyjną można ją również spotkać w sekretariacie.

Marta Krysiak

Nauczycielka Sztuki, wychowawczyni klasy “I

Prowadzi zajęcia ze sztuki. Z wykształcenia i zamiłowania architekt wnętrz. Zajmuje się grafiką, ilustracją i wizerunkiem marki, inspirując uczniów do rozwoju w dziedzinach artystycznych.

Klaudia Kałuska

Nauczycielka Matematyki, psycholog

Z zamiłowaniem rozwiązuje matematyczne zadania z uczniami, dbając jednocześnie o ich zdrowie psychicznie. Wykrywanie kłamstw nie jest jej obce. Pasjonatka kryminalistyki i bałkańskiej muzyki.

Martyna Kamińska

Nauczycielka Języka polskiego, wychowawczyni klasy “H”

Absolwentka UW i Szkoły Edukacji PAWF i UW. Pracuje różnorodnymi metodami (m.in. metodą myślącej klasy). Autorka kilkudziesięciu cyklów zajęć na platformie Genia.ly, aktywnie działa w grupach wsparcia nauczycieli, stale się dokształca. Interesuje się sztuką, teatrem, kinem i historią. Wspiera uczniów w szukaniu własnego „ja”, planowaniu efektywnej pracy, przy jednoczesnym dbaniu o dobrostan. Jest osobą z zacięciem aktywistycznym, inspiruje uczniów do tworzenia i realizowania projektów charytatywnych.

Marcin Krysiak

Nauczyciel Matematyki

Z wykształcenia i zawodu architekt, który tajniki wiedzy matematycznej, wykorzystuje w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów, rozwijając matematyczne zainteresowania uczniów, by rzetelnie przygotować ich do egzaminu maturalnego. Pasjonuje się historią, geografią i podróżami. Wolny czas najchętniej spędza w górach. Po mieście porusza się wyłącznie na rowerze.

Margarita Maniugina

Nauczycielka Wychowania fizycznego, inspirator

Inspiratorka i animatorka wolnego czasu. Absolwentka Wydziału Turystyki i Rekreacji oraz Slawistyki. Pochodzi z Kijowa. W Liceum zaraża młodzież swoją energią, pasją do aktywności fizycznej i uśmiechem.

Agnieszka Matysiak

Nauczycielka Geografii

Z zamiłowaniem wręcza uczniom konturowe mapy, aby wiedzieli, dokąd jeżdżą na wakacje :).

Karolina Młynarczuk

Koordynatorka Projektów, psycholog, arteterapeutka

Od zawsze pracuje przy człowieku – małym, dużym, wrażliwym, w kryzysie, u progu przełomowych zmian… Towarzyszy innym w wydeptywaniu ich własnych ścieżek przez życie. Rozmawia, słucha, namawia do pokonywania barier. Zachęca do twórczych działań, do własnych prób i błędów, do szukania swojej siły i akceptowania słabości. W liceum zajmuje się również edukacją projektową, jako koordynatorka projektów „Powerbank”.

Małgorzata Nowakowska

Nauczycielka Fizyki

Fizyk z wykształcenia i zamiłowania. Zaangażowana w eksperymenty i praktyczne zastosowanie fizyki w codziennym życiu. Specjalistka od zagadek i autorka wyjątkowych rebusów inspirująca młodzież do ich układania.

Izabela Olewińska

Nauczycielka Języka angielskiego, opiekun Mów Użytecznych, Inspiratorka

Z wykształcenia również aktorka. Artystyczne i aktorskie działania wprowadza do swoich zajęć, podczas których uczeń może zaprezentować siebie, swoje pasje i poglądy. O muzyce rockowej, alternatywnej, czy metalowej może rozmawiać godzinami. Szalona miłośniczka kotów, wypraw motocyklowych i fotografii.

Liliia Panasiuk

Koordynatorka Projektów i Lekcji w terenie, Nauczycielka Języka angielskiego, Inspiratorka

Energię zdobywa dzięki kontaktom z ludźmi
i spacerom na łonie natury. Na uczniów patrzy jak na studnie talentów i chce pomagać w ich rozwoju i skorzystaniu z tego co może przynieść życie. Jest w każdej wolnej chwili gotowa pograć w planszówki lub porozmawiać o musicalach, książkach i filmach. Może stracić z oczu świat patrząc na ptaki. 🙂

Piotr Pietruszkiewicz

Osoba wspomagająca prawidłowe działanie szkoły i Kursów Sikory.

Umysł techniczny otwarty na poszukiwanie nieoczywistych rozwiązań. Absolwent liceum LifeSkills. Postara się pomóc przy wszystkich problemach jakie mogą się pojawić w aspektach technicznych i logistycznych.

Natalia Poniewierka

Nauczycielka Wiedzy o społeczeństwie, Języka rosyjskiego, Historii, opiekun Samorządu

Prowadzi zajęcia fakultatywne z historii dla uczniów, którzy przygotowują się do matury rozszerzonej. W ramach zajęć projektowych zorganizowała „Maraton Pisania Listów”, by nasi uczniowie też uczestniczyli w największej globalnej akcji Amnesty International na rzecz praw człowieka. Jest niezmiernie wrażliwa na przestrzeganie praw ucznia. Wolne weekendy spędza na wystawach psów, które są Jej pasją.

Magdalena Putz-Alvarado

Nauczycielka Języka hiszpańskiego

Zamiłowanie do języka hiszpańskiego pozwala na motywowanie uczniów do poznania nie tylko języka, ale również pięknej kultury tego kraju. Świat nieustannie ją zadziwia i zachwyca (czy będzie to Alcazar w Sewilli, czy jeż na trawniku przed domem :)).

Ewa Rejn

Nauczycielka Języka niemieckiego

Uczyła część naszej kadry, zanim ta się nią stała. Takt pedagogiczny, niesamowita cierpliwość i konsekwencja to cechy, które umożliwiają Jej realizowanie nauki języka obcego z uczniami o różnym stopniu zaawansowania. Lubi teatr, podróże oraz zwiedzanie zamków, pałaców i dworków.

Wojciech Rutkiewicz

Nauczyciel filozofii

Filozof z wykształcenia, ale przede wszystkim z pasji. Uwielbia dyskutować, debatować i pisać. Jest autorem artykułów i książek. Oprócz dzieł wielkich filozofów czyta literaturę piękną, fantastycznonaukową, horrory i poezję. Interesuje go kino, muzyka, gry. Ciekawość zaprowadziła go w odległe zakątki świata, dzięki czemu miał okazję poznać różne kultury. Poprzez nawiązania do świata współczesnego i kultury popularnej stara się zachęcać młodych ludzi do dzielenia się swoimi myślami podczas wspólnych dyskusji. Wierzy, że uczenie dobrej rozmowy to klucz do dobrej przyszłości.

Zofia Sochaczewska

Pasjonatka biologii

Miłośniczka spędzania czasu na łonie natury i odkrywania jej tajemnic. Największy jej zachwyt budzą mijane na ulicy pieski. To właśnie zachwyt i dziecięca radość są tym, co chce przekazywać uczniom. Od wielu lat pasjonuje się również tańcem i teatrem.

Piotr Walas

Nauczyciel Wychowania fizycznego

Ustawicznie doskonali swój warsztat pracy poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach, osiągając prestiżowy dyplom trenera UEFA B – potwierdzony przez PZPN. Pasja i zamiłowanie do piłki nożnej, z którą nieprzerwanie kontynuuje przygodę, towarzyszy mu od najmłodszych lat.

Edyta Rutkowska

Może jeszcze nie wiesz, że gdy kto spodnie rozpruje,
ona się zna na tym i sytuację uratuje.
I pogadać z nią można na korytarzu miło,
nieraz Ci to pewnie humor poprawiło!
Bo i o kotach, i o uczuciach można zagadać,
żeby w wir sprzątania na ślepo nie wpadać.
Bo i tak na czas wszystko zrobione będzie
i nie powstydzisz się czystości jak przed księdzem po kolędzie!

Marcin Rutkowski

Zaraz odbędzie się w szkole zebranie,
rodzice zobaczą, w jakim szkoła jest stanie!!
Nie bój się, bo ten człowiek do akcji wkroczy
tak, że błysk sal wszystkich zauroczy.
Co straci nogę, oparcie, czy część,
temu on gotów pomoc nieść.
I wszystko na powrót bez zarzutu pracuje,
kiedy Pan Konserwator w swą pracę się wczuje.