Dr n. med. Jarosław Sikora

Założyciel i Dyrektor Liceum 

Fundator i wiceprezes zarządu Fundacji LifeSkills. W ciągu minionych 25 lat działalności:

  • wsparł ponad 2 tys. przypadków dziedzictwa kapitału intelektualnego rodziców,
  • w tym 60 przypadków ustanowienia umów międzypokoleniowych,
  • poświęcił ponad 10 tys. godzin na wdrażanie skutecznych narzędzi diagnostyki rozwojowej młodzieży i dorosłych,
  • poprowadził przeszło 5 tys. godzin sesji feedbackowych.

Inicjator badań wpływu edukacji na rozwój i wyniki użyteczności życiowej. Twórca projektów edukacyjnych: Fundacji Edukacyjnej Sikory, High Flyer, Fundacji LifeSkills oraz Kursu Sikory – Matury Wysokich Lotów, która ma ponad 13 tys. absolwentów oraz blisko 1 tys. kursantów rocznie. Marka Sikory i wchodzące w jej skład podmioty inwestycyjne, usługowe, w tym Fundacja, są klasycznym przykładem grupy firm rodzinnych, która aktywnie wspiera sobie podobne. Doktor nauk medycznych, specjalista drugiego stopnia z chorób wewnętrznych. Autor prac naukowych z zakresu psychofarmakologii centralnego układu nerwowego oraz biologii nowotworów. Więcej na www.kurssikory.pl.

W szkole prowadzi projekty: Indywidualne sesje feedbackowe

Robert Krool

Założyciel Liceum

Fundator, prezes zarządu Fundacji LifeSkills, organu prowadzącego Liceum. Pedagog, powiernik i mentor z ponad 30 letnim dorobkiem biznesowym:

  • poprowadził przeszło 12 tys. godzin sesji feedbackowych,
  • uczestniczył w decyzjach właścicielskich o wartości przekraczającej 7,4 mld PLN,
  • reżyserował ponad 50 projektów zmian organizacyjnych, transakcji międzypokoleniowych i sukcesyjnych.

Był jednym z nielicznych biegłych sądowych w dziedzinie restrukturyzacji i oceny ryzyka biznesowego. Sklasyfikowany przez media na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych mentorów biznesu w Polsce. Wieloletni śledczy gospodarczy, były doradca inwestycyjny, wieloletni diagnostyk rozwojowy. Autor, współautor 10 książek. Laureat wyróżnienia Master Mentor oraz Mistrz Biznesu 2017. Więcej na www.krool.org.

W szkole prowadzi projekty takie jak: Mowy Użyteczne, Indywidualne sesje feedbackowe, Szkołę po Godzinach.

Beata Wanago-Wojtczak

Dyrektor ds. dydaktycznych, nauczycielka Biologii, wychowawczyni klasy “F”

Fascynująco opowiada o świecie roślin i zwierząt. Ma niesamowity dar zainteresowania uczniów ekspresyjnym prowadzeniem zajęć. Z własnej inicjatywy organizuje warsztaty naukowe w odpowiednim do omawianych zagadnień środowisku. Jej ulubieńcami są żaby i ropuchy :).

Lucyna Kwaśna

Dyrektor Zarządzający

Dyrektor Zarządzający. Brzmi poważnie, a tymczasem to bardzo ciepła i pełna życzliwości osoba, która niestrudzenie dąży do harmonii i rozwoju. Zmiana jest jej żywiołem. Nowe wizje i plany – zamienia na niekończące się listy zadań. Wytrwała cyklistka.

Nauczyciele i pracownicy

Małgorzata Bazan

Nauczycielka Języka polskiego

Umiejętnie stosuje nowe technologie podczas lekcji warsztatowych. Wspólnie oglądane filmy, czy spektakle teatralne podsumowuje ciekawą dyskusją.

Jest nauczycielką konsultantką w warszawskim ośrodku metodycznym.

Jarosław Jędral

Nauczyciel Wychowania fizycznego

Przygodę ze sportem rozpoczął jako 15-latek, stawiając na rugby i osiągając w tej dyscyplinie w 2008 roku tytuł Mistrza Polski. Jest zwolennikiem wszelkiej aktywności ruchowej. Nieustannie uczniom, a szczególnie sobie, stawia coraz wyżej poprzeczkę, łącząc podczas zajęć zabawę z ciężką pracą. Jest to kluczowe do osiągnięcia postawionego celu – w myśl jego ulubionej zasady „samo się nie zrobi” :).

Alicja Jamka

Koordynatorka Projektów, nauczycielka Matematyki

Umysł ścisły z duszą artystyczną. Wielbicielka tańca i pilatesu. Absolwentka liceum Lifeskills. Na zajęciach dodatkowych w prosty i przyjemny sposób tłumaczy uczniom wszelkie zawiłości królowej nauk – matematyki. Poza salą lekcyjną można ją również spotkać w sekretariacie.

Marta Krysiak

Nauczycielka Sztuki, wychowawczyni klasy “I

Prowadzi zajęcia ze sztuki. Z wykształcenia i zamiłowania architekt wnętrz. Zajmuje się grafiką, ilustracją i wizerunkiem marki, inspirując uczniów do rozwoju w dziedzinach artystycznych.

Klaudia Kałuska

Nauczycielka Matematyki, psycholog

Z zamiłowaniem rozwiązuje matematyczne zadania z uczniami, dbając jednocześnie o ich zdrowie psychicznie. Wykrywanie kłamstw nie jest jej obce. Pasjonatka kryminalistyki i bałkańskiej muzyki.

Martyna Kamińska

Nauczycielka Języka polskiego, wychowawczyni klasy “H”

Absolwentka UW i Szkoły Edukacji PAWF i UW. Pracuje różnorodnymi metodami (m.in. metodą myślącej klasy). Autorka kilkudziesięciu cyklów zajęć na platformie Genia.ly, aktywnie działa w grupach wsparcia nauczycieli, stale się dokształca. Interesuje się sztuką, teatrem, kinem i historią. Wspiera uczniów w szukaniu własnego „ja”, planowaniu efektywnej pracy, przy jednoczesnym dbaniu o dobrostan. Jest osobą z zacięciem aktywistycznym, inspiruje uczniów do tworzenia i realizowania projektów charytatywnych.

Marcin Krysiak

Nauczyciel Matematyki

Z wykształcenia i zawodu architekt, który tajniki wiedzy matematycznej, wykorzystuje w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów, rozwijając matematyczne zainteresowania uczniów, by rzetelnie przygotować ich do egzaminu maturalnego. Pasjonuje się historią, geografią i podróżami. Wolny czas najchętniej spędza w górach. Po mieście porusza się wyłącznie na rowerze.

Margarita Maniugina

Nauczycielka Wychowania fizycznego, inspirator

Inspiratorka i animatorka wolnego czasu. Absolwentka Wydziału Turystyki i Rekreacji oraz Slawistyki. Pochodzi z Kijowa. W Liceum zaraża młodzież swoją energią, pasją do aktywności fizycznej i uśmiechem.

Agnieszka Matysiak

Nauczycielka Geografii

Z zamiłowaniem wręcza uczniom konturowe mapy, aby wiedzieli, dokąd jeżdżą na wakacje :).

Karolina Młynarczuk

Koordynatorka Projektów, psycholog, arteterapeutka

Od zawsze pracuje przy człowieku – małym, dużym, wrażliwym, w kryzysie, u progu przełomowych zmian… Towarzyszy innym w wydeptywaniu ich własnych ścieżek przez życie. Rozmawia, słucha, namawia do pokonywania barier. Zachęca do twórczych działań, do własnych prób i błędów, do szukania swojej siły i akceptowania słabości. W liceum zajmuje się również edukacją projektową, jako koordynatorka projektów „Powerbank”.

Małgorzata Nowakowska

Nauczycielka Fizyki

Fizyk z wykształcenia i zamiłowania. Zaangażowana w eksperymenty i praktyczne zastosowanie fizyki w codziennym życiu. Specjalistka od zagadek i autorka wyjątkowych rebusów inspirująca młodzież do ich układania.

Izabela Olewińska

Nauczycielka Języka angielskiego, opiekun Mów Użytecznych, Inspiratorka

Z wykształcenia również aktorka. Artystyczne i aktorskie działania wprowadza do swoich zajęć, podczas których uczeń może zaprezentować siebie, swoje pasje i poglądy. O muzyce rockowej, alternatywnej, czy metalowej może rozmawiać godzinami. Szalona miłośniczka kotów, wypraw motocyklowych i fotografii.

Liliia Panasiuk

Koordynatorka Projektów i Lekcji w terenie, Nauczycielka Języka angielskiego, Inspiratorka

Energię zdobywa dzięki kontaktom z ludźmi
i spacerom na łonie natury. Na uczniów patrzy jak na studnie talentów i chce pomagać w ich rozwoju i skorzystaniu z tego co może przynieść życie. Jest w każdej wolnej chwili gotowa pograć w planszówki lub porozmawiać o musicalach, książkach i filmach. Może stracić z oczu świat patrząc na ptaki. 🙂

Natalia Poniewierka

Nauczycielka Wiedzy o społeczeństwie, Języka rosyjskiego, Historii, opiekun Samorządu

Prowadzi zajęcia fakultatywne z historii dla uczniów, którzy przygotowują się do matury rozszerzonej. W ramach zajęć projektowych zorganizowała „Maraton Pisania Listów”, by nasi uczniowie też uczestniczyli w największej globalnej akcji Amnesty International na rzecz praw człowieka. Jest niezmiernie wrażliwa na przestrzeganie praw ucznia. Wolne weekendy spędza na wystawach psów, które są Jej pasją.

Magdalena Putz-Alvarado

Nauczycielka Języka hiszpańskiego

Zamiłowanie do języka hiszpańskiego pozwala na motywowanie uczniów do poznania nie tylko języka, ale również pięknej kultury tego kraju. Świat nieustannie ją zadziwia i zachwyca (czy będzie to Alcazar w Sewilli, czy jeż na trawniku przed domem :)).

Ewa Rejn

Nauczycielka Języka niemieckiego

Uczyła część naszej kadry, zanim ta się nią stała. Takt pedagogiczny, niesamowita cierpliwość i konsekwencja to cechy, które umożliwiają Jej realizowanie nauki języka obcego z uczniami o różnym stopniu zaawansowania. Lubi teatr, podróże oraz zwiedzanie zamków, pałaców i dworków.

Piotr Walas

Nauczyciel Wychowania fizycznego

Ustawicznie doskonali swój warsztat pracy poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach, osiągając prestiżowy dyplom trenera UEFA B – potwierdzony przez PZPN. Pasja i zamiłowanie do piłki nożnej, z którą nieprzerwanie kontynuuje przygodę, towarzyszy mu od najmłodszych lat.